• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Koordinata X: Vitet 80. Dhimiter Topi telekronisti i kohes per Skraparin ne radio ekranin e vetem shqipetar Tvsh

Koordinata X rubrika e trashegimise Skraparase kete here ne nje postim te shkurter i referohet viteve 1980' me personazhin Dhimiter Topi. Me nje karriere te gjate dhe profesionist i objektivit te aparatit fotografik Dhimiter Topi ne periudhen 1980 - 1984 asokohe i ngarkuar me mbulimin mediatik te Televizionit Shqipetar per Qarkun Berat ka qene nje nder emrat e njohur ne Skraparin e atyre viteve per fotot mbreselenese te kohes. I lindur ne 1935, diplomuar per Histori Gjeografi në dekadën e fundit të karrierës, ishte telekronist i Beratit, Lushnjës, Skraparit, në Televizionin Shqiptar (‘80-’84). Ndonse ne profesionin e tij si mekanik telekronikat e kohes te pakten ne Skrapar mezi priteshin kur shfaqeshin pamje apo intervista nga lokaliteti. Ndonse karrieren e perfundoi ne 1990 Arkivi i tij i pasur fatkeqesisht u demtua gjate 1997. Dhimiter Topi ne vitin 2005 u Vleresua me cmim nga e mirenjohura "Marubi"
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

PERSONALITETI 2018 PËR SKRAPARIN

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA