• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Koordinata X: Vitet 80. Dhimiter Topi telekronisti i kohes per Skraparin ne radio ekranin e vetem shqipetar Tvsh

Koordinata X rubrika e trashegimise Skraparase kete here ne nje postim te shkurter i referohet viteve 1980' me personazhin Dhimiter Topi. Me nje karriere te gjate dhe profesionist i objektivit te aparatit fotografik Dhimiter Topi ne periudhen 1980 - 1984 asokohe i ngarkuar me mbulimin mediatik te Televizionit Shqipetar per Qarkun Berat ka qene nje nder emrat e njohur ne Skraparin e atyre viteve per fotot mbreselenese te kohes. I lindur ne 1935, diplomuar per Histori Gjeografi në dekadën e fundit të karrierës, ishte telekronist i Beratit, Lushnjës, Skraparit, në Televizionin Shqiptar (‘80-’84). Ndonse ne profesionin e tij si mekanik telekronikat e kohes te pakten ne Skrapar mezi priteshin kur shfaqeshin pamje apo intervista nga lokaliteti. Ndonse karrieren e perfundoi ne 1990 Arkivi i tij i pasur fatkeqesisht u demtua gjate 1997. Dhimiter Topi ne vitin 2005 u Vleresua me cmim nga e mirenjohura "Marubi"
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA