• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Skrapar: Pezullohen punimet ne aksin Corovode - Hambull. Mjetet e renda qe punonin per aksin largohen per nje tjeter rreth

Nje raport sinjalizon se mjetet e ndryshme qe po punonin ne nje aks rrugor qe synon te permiresoj rrugen Corovode - Hambull, pikerisht kete dite jane larguar nga punimet ne aksin ne fjale. Sinjalizmi jozyrtar citon se firma qe ka marre persiper kryerjen e punimeve eshte larguar per ne qytetin e Durresit ku sipas raportit do te merret me ndertimin e nje ujesjellesi ne kete qytet. Kjo arsye sipas te njejtit burim ka bere qe mjetet te largohen nga ky aks rrugor. Me heret punimet intesive kishin muaj qe vijonin ndersa shume segmente presin ende ne kete rruge kane mbetur pa shtresen e cakullit apo asfaltin e shume premtuar. Skrapari i sezonit turistik mesa duket do te vijoj edhe per disa kohe te kete nje aks te paperfunduar ne nje prej resorseve natyrore me te frekuentueshme te Shqiperise, Kanioneve te Osumit, Skrapar. Raporti nuk cileson menyren se kur do rifillojne punimet por per momentin punimet jane pezulluar. Perurimi i nisjese se punimeve te rruges Corovode - Hambull u be ne 4 shtator 2012 dhe punimet kapin fondin prej 4 milion euro.
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

PERSONALITETI 2018 PËR SKRAPARIN

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA