• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Corovode: Takimi ne promemorie te Krijimit te Batalionit "Riza Cerova" Gjate Takimit Nje vemendje ndaj 4 Deshmoreve te Skraparit

Paraditen e se martes 2 korrik 2013 ne Corovode u zhvillua nje takim ne promemorie te dates se krijimit te Batalionit "Riza Cerova" nje prej formacioneve me te rendesishme te kohes. Takimi u mbajt ne Kuader te 70 Vjetorit te krijimit te ketij batalioni qe mori drite ne 23 qershor 1943 si nje formacion luftarak qe u krijua ne Qafen e Martes. Ne takimin e zhvilluar nje dite me pare ne oren 10:30 moren pjese dhjetra te pranishem ndersa ne referatet dhe kumtesat e mbajtura u kujuan te dhenat historike mbi kete date, me protagonistet kryesore te saj. Takimi u zhvillua nga Komiteti i Veteraneve rrethi Skrapar dhe familjet e Deshmoreve dhe gjate takimit u kujtuan 3 deshmore qe Verzhezha dha per kete formacion me vlera historike ne Clirimin e Vendit.Takimi zgjati rreth 60 minuta dhe u zhvillua ne mjediset e Qendres Kulturore "Riza Cerova" ne Corovode
©Corovoda On Line - Ne foto Heroi i Popullit "Riza Cerova"

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

PERSONALITETI 2018 PËR SKRAPARIN

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA