• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Koordinata X: Polican - Ja cilet jane "Qytetaret e Nderit" te Bashkise Polican. Titulli me i larte vendor per njerezit me kontribute per komunitetin

Koordinata X rubrika referuese e Trashegimise Kulturore Skraparase pas publikimit me heret te Personaliteteve te Corovodes qe jane vleresuar me titullin "Qytetar Nderi" ne nje postim te mehershem kete here ndalet ne Bashkine Polican njesia e dyte vendore me e madhe e Skraparit. Qytetarët e Poliçanit ndër breza kanë qënë liridashës dhe atdhetarë,duke kontribuar me përkushtim personal për mbrotjen dhe pasurimin e vlerave qytetare, kulturore,artistike. Per këtë qëllim ,Bashkia e Poliçanit i ka vlerësuar këta personalitete dhe kontributin që kanë dhënë për qytetin e Poliçanit duke u atribuar titullin “Qytetar Nderi”. -
- ADRIATIK MALIQ ZOTKAJ (1997) I pari qytetar që gëzon titullin “Qytetar Nderi”.Titull i cili i’u atribua në shenjë falenderimi dhe mirënjohje për kontributin në mbrotjen dhe ruajtjen e rendit publik, sigurinë e jetës së qytetarëve dhe mbrojtjen e qytetit ne vitet 1997.
- PËLLUMB DOLLANI (2009)
- VRENOZ RIZA KUÇI (1997)
- ISUF GURI (1997)
u është atribuar titulli “Qytetar Nderi” në shenjë falenderimi dhe mirënjohje për kontributin e shquar në shërbimin shëndetësor, për aftësi e përkushtim në fushën e pediatrisë si dhe për konsolidimin e shërbimit shëndetësor në qytetin e Poliçanit.
- SELIM MYSLIM HOXHA (2008)
- SEJFULLA MYFTARI (2006) u është atribuar titulli “Qytetar Nderi” në shenjë falenderimi dhe mirënjohje per kontributin e shquar për krijimin dhe pasurimin e jetës artistike-kulturore ne qytetin e Poliçanit.
- MAHMUD KELI
- RIZA VALA
- MANE NISHOVA
u është atribuar titulli “Qytetar Nderi” në shenjë falenderimi dhe mirënjohje për patriotizmin dhe kontributin e shquar në mbrojtjen e interesave kombetare
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

PERSONALITETI 2018 PËR SKRAPARIN

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA