• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Gjymnazistet ne Corovode ne nje tubim te heshtur ne qender te Corovodes. Protesta per ngrohjen ne shkolle

Pak pas ores 10:30 te se martes 26 nentor 2013 me se paku 50 nxenes te gjymnazit te pergjithshem "Ramiz Aranitasi" ne Corovode u grumbulluan ne qendren e qytetit ndersa ne menyren e tyre protestuan lidhur me ate qe sipas tyre perben problematiken me te madhe per shkollen e mesme vecanerisht ne keto dite prag dimri te fund nentorit. Shkolla e mesme "Ramiz Aranitasi" qe prej vitit 2009 eshte ka nje sistem qendror ngrohje permes gazit te lengshem. Por kushtet e veshtira financiare ne te cilat ndodhen disa komuna e bashki ne Skrapar mesa duket nuk mundesojne furnizimin me gaz. Ne shkollen e mesme te pergjithshme ne Corovode studiojne me se paku 415 nxenes ndersa rreth 43 jane stafi i perditshem perfshire mesues dhe mirembajtes.
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA