• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Gjymnazistet ne Corovode ne nje tubim te heshtur ne qender te Corovodes. Protesta per ngrohjen ne shkolle

Pak pas ores 10:30 te se martes 26 nentor 2013 me se paku 50 nxenes te gjymnazit te pergjithshem "Ramiz Aranitasi" ne Corovode u grumbulluan ne qendren e qytetit ndersa ne menyren e tyre protestuan lidhur me ate qe sipas tyre perben problematiken me te madhe per shkollen e mesme vecanerisht ne keto dite prag dimri te fund nentorit. Shkolla e mesme "Ramiz Aranitasi" qe prej vitit 2009 eshte ka nje sistem qendror ngrohje permes gazit te lengshem. Por kushtet e veshtira financiare ne te cilat ndodhen disa komuna e bashki ne Skrapar mesa duket nuk mundesojne furnizimin me gaz. Ne shkollen e mesme te pergjithshme ne Corovode studiojne me se paku 415 nxenes ndersa rreth 43 jane stafi i perditshem perfshire mesues dhe mirembajtes.
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

PERSONALITETI 2018 PËR SKRAPARIN

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA