• ---
  • ISLANDË, SËRISHT NË FOKUS TË MEDIAVE KLEVIS SULA
  • NJË TUBIM LUTJEJE PËR 20 VJEÇARIN NGA SKRAPARI DO TË MBAHET NË REJKJAVIK
  • QINDRA ISLANDEZË JANË NJOFTUAR PËR NJË EVENT NË FACEBOOK PËR DATËN 17 DHJETOR 2017
  • SIPAS NJË POSTIMI NË FACEBOOK, DO TË NDIZEN QIRINJ E KRYHEN LUTJE PRANË VENDIT KU NDODHI NGJARJA
  • TRUPI I PAJETË I KLEVIS SULA, 20 VJEÇARI NGA SKRAPARI PRITET TË VIJ NË FUNDJAVË
  • CEREMONIA MORTORE DO TË MBAHET NË ÇOROVODË KU PREJ DITËSH FAMILJA KA HAPUR DYERT E MORTIT
  • 20 VJEÇARI NGA SKRAPARI U QËLLUA DISA HERË ME THIKË NË MENGJESIN E 3 DHJETORIT, NË REJKJAVIK - ISLANDË

INUK javen e ardhshme ne Qarkun Berat. Ndertimet pa leje nen "edhet" e veres

Nën ethet e verës mesa duket do të kemi ditët e para të korrikut 2014 Qarkun Berat. Burime jozyrtare për Corovoda Online bejnë të ditur se në Berat do të vijnë përfaqësues të Inspektoriatit Ndërtimor Urbanistik Kombëtar ku në sitë do të jenë disa ndër ndërtimet paleje që prishin planet urbanistike. Nuk dihet nëse do të kalohet (apo koha se kur) në qytetet Poliçan dhe Çorovodë. Mendohet se më së paku janë rreth 20 objekte që mund të pësojnë forcën e INUK për shtesa apo forma të tjera shkallësh apo ndërhyrjesh citon raporti. Sipas vendimit të marrë nga qeveria Rama, ndërhyhet nëse Inspektoriati Ndërtimor Urbanistik Kombëtar do të konstatojë shkelje pranë të gjitha zonave dhe objekteve, të cilat paraqesin karakteristika të veçanta kulturore, historike, sociale, arsimore, shëndetësore, mjedisore, turistike, industriale apo infrastrukturore etj, kur mjedisi i tyre është dëmtuar, apo shkatërruar tërësisht nga zhvillimi i ndërtimeve të objekteve pa leje ndërtimi; me leje ndërtimi, por të realizuara me shkelje të kushteve urbanistike të lejeve të ndërtimit;c) me leje ndërtimi të kundërligjshme.
©Corovoda Online / Lajmi Jozyrtar

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

ALSSH SKRAPAR - Kjo faqe mbështetet nga Agjensia Lokale e Sigurimeve Shoqërore Skrapar.

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA