• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Polican: Mbi 2000 banore mirepresin garuesit. Gara Run4Autism Perkrahja Solidare

Te pakten 130 garues mbeshtetes te ceshtjes sociale garuan kete te diele ne oren 11:00 ne Garen per Autizmin. Ne nje nism te iniciuar fillimisht nga 5 garues e me pas ne 30 te tille ne menyre surprize numri i atyre qe mbeshteten nismen konkrete ne 5 kilometrat e gares per Policanin shkuan ne plot 130. Gara e nisur nga Shen Tod deri ne Qendren e Policanit ne sheshin Tomorri u perkrah edhe nga rreth 2 000 banore te qytetit te Policanit qe prisnin ne shesh ardhjen e mesazhereve te mbeshtetjes te atyre qe vertet me shume mund garojne ne cdo dite te jetes me famije autiste. Nuk mungoi ne kete event siperhere perkrahes i ceshtjeve sociale edhe Kreu i Bashkise Polican Adriatik Zotkaj. Edhe zevendes ambasadori amerikan ne Tirane Henri Zhardin ishte pjesemarres ne kete sfide. E gjithe kjo nisem morri jete nga Fondacioni "Autizmi flet Shqip" i drejtuar nga Everest Haxhia. Nje dite me pas ky i fundit u shpreh me vleresime teper pozitive dhe mbreselenese nga Gara e se dieles  1 Qershor 2014 ne Polican. Corovoda Online ne rrjetin social ne Facebook i beri prej javesh jehone eventit.

©Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA