• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Skrapar - Spektakli për Miss dhe Mister - Children of Çorovoda 2017 mbahet edicioni i parë

Këtë të shtunë 11 Mars 2017 në Çorovodë, në sallën e Kinemasë "Tefik Lapani" në paraditen e kësaj dite çeli siparin Miss dhe Mister Children of Çorovoda 2017. Aktiviteti i tipit të një kompeticioni bukurie për fëmijët e Çorovodës mblodhi në mjediset e sallës së mbyllur qindra të pranishëm. Ky event mbahet për herë të parë dhe si organizator kryesor ishte Bashkia Skrapar nën përkujdesjen e veçantë të kreut të Bashkisë Skrapar Nesim Spahiu. Për afro 90 minuta emocionet e vogëlushëve në parakalimet mbi tapetin e kuq të spektaklit  rrëmbyen duartrokitjet e të pranishmëve. Spektakli kulmin e tij e arriti në momentin e dhënies së çmimeve ku gjithëkush nga pjesëmarrësit u nderua me çertifikatë mirënjohje. Ndërsa çmimet e mëdha paralelisht trofeut simbolik të triumfuesve iu akordua edhe një shumë simbolike në 10 000 lek si promotorët e bukurisë së ardhshme të Skraparit që po rrit breza.

Gjatë momenteve të dhënies së çmimeve kryetari i bashkisë Skrapar Nesim Spahiu duke përshëndetur iniciativën tha ndër të tjera: ( veçojmë)
"Fëmijët do të kenë gjithmonë vëmendjen që meritojnë jo vetëm nga Bashkia Skrapar, por dhe unë personalisht si kryetar i saj, duke krijuar kushte sa më të mira për mësimin dhe argëtimin e tyre.”
Ndjekim disa imazhe nga ky event


Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA