• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Blerina Braka triumfoi me çmimin Çesk Zadeja në Këngën Magjike 2017 - Por çfarë e lidh këngëtaren me Skraparin?

Mbrëmjes së 9 dhjetorit 2017, ndërsa në ekranin e Klan Tv trasmetohej Kënga Magjike 2017, "i'u gjet" edhe pak Skrapar në të. Vajza nga Berati, Blerina Braka triumfoi me një çmim të rëndësishëm të eventit muzikor të përvitshëm Kënga Magjike, duke rrëmbyer tributin "Çesk Zadeja" me këngën "Mirupafshim Dashuri" një baladë e mrekullueshme me tekst të Blerina Braka dhe Aurel Thëllimi, me muzikë dhe orkestrim të Kledi Bahiti, Prodhuar nga ThreeDots Production. Ndonse në tekst thuhet ndër të tjera se ... nuk kam frikë të mbetem vetëm... Këngëtarja në fakt "Nuk është vetëm". Brezat e dikurshëm do ta quanim "Nuse në Skrapar" ndërsa ne duke respektuar privatësinë shuajmë vetëm një kureshtje që bashkëshorti i saj është nga Skrapari. "E" u përshëndet dje nga këngëtarja e kujdesshme si gjithnjë në intervista ndërsa ishte në momentet e marrjes së çmimit ku krahës falenderimit që bëri për familjarët e saj përshëndeti edhe bashkëshortin e saj. Ne ripropozojmë në video këngën fituese të çmimit "Çesk Zadeja" në edicionin e 19të të Këngës Magjike 2017.

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

8 Gusht - 76 vite nga Krijimi i BRASH, Lirzë, Helmës Skrapar
15 Gusht - 8 vite krijim i blogut lokal Corovoda Online
15 Gusht - Në promemorie kjo përkon me një ndër aksidentet e rënda të ndodhura në skrapar. Në Grepckë, 6 të rinj humbën jetën pasi një mjet me të cilin udhëtonin ra në brendësi të Kanionit Osum
19 Gusht - Në Zaloshnje, mbahet festa e zonës
20 Gusht - 74 vite nga Krijimi i Brigadës 16 Therepel, Skrapar
21 Gusht - Sivjet është Ditë pushimi në Shqipëri përkon me festë fetare.
22 Gusht - Dita Zyrtare e Pelegrinazhit Bektashi në Kulmak
23 Gusht - 83 vite nga rënia e heroit Riza Cerova
25 Gusht - Mbyllet zyrtarisht Pelegrinazhi Bektashi në Kulmak, Skrapar
25 Gusht - 26 Vite nga Greva e Poliçanit, Greva e parë Sindikaliste në Shqipëri
27 Gusht - 41 vite nga ndarja nga jeta e heroit Zylyftar Veleshnja
27 Gusht - Kjo datë konsiderohet si datë e krijimit të Kooperativës së parë në Skrapar, e cila u krijua në Vërzhezhë Skrapar në 1955

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA