• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Turizmi i Aventurës - Blerina Ago vlerësohet si Modeli i Turizmit të Qëndrueshëm

E quajtur ndryshe si "Vajza e Kanioneve", Blerina Ago u vlerësua më herët, në një event të fundjavës që lam pas, dedikuar "Shqipërisë së Turizmit të Aventurës". Eventi u mbajt në Tiranë, kryeqytetin e Shqipërisë, dhe solli disa risi në kooperimin mes Federatave të Sporteve të Aventurës dhe institucioneve të ekzekutivit në Shqipëri që u finalizuan me arritjen e disa akt marrëveshjeve që kornizojnë guidat, stafet dhe personat që i dedikohen njëherësh sportit dhe përmes tij promovimit të turizmit vendas. Ndonse juriste në profesion, Blerina Ago është një emër bashkëshoqërues sa herë flitet për Kanionet e Skraparit ai Osum dhe ai i Gradecit, Sportet e ecjes në Tomorr, canyoning etj. Në rrjetet sociale gjithnjë aktive me foto nga natyra dhe sportet e aventurës, ku më i përzëmërti është ai i rafting ku një pjesë e madhe e tij ushtrohet në Kanionet e Lumit Osum në Skrapar. Blerina Ago është njeherësh zëvendës presidente e Albania rafting Group. Në eventin e datës 8 dhjetor 2017, ajo u vlerësua me çmimin "Modeli i Turizmit të Qëndrueshëm 2017".  Ndonse nga Berati, "Vajza e Kanioneve" është padyshim një krenari më shumë edhe për Skraparin e atraksioneve të pafundme turistike. 

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA