Sociale: Shtetasi kercenon me jete. Ngjarja ne Corovode Vijon prej disa oresh **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Sociale: Shtetasi kercenon me jete. Ngjarja ne Corovode Vijon prej disa oresh

Fatjon Kaloci
24.9.12
Nje ngjarje raportohet prej disa oresh tashme ne Corovode, ndersa nje shtetas ne lagjen "5 shtatori" Corovode mesa duket eshte subjekti i radhes. Sipas raporteve nen kercenimin e perdorimit te disa mjeteve te ftohta nje shtetas rreth te 40ve eshte perfshire ne nje situate te ndryshme ku riskohet kercenimi me jete i disa fqinjeve. Nuk dihen rrethanat e ngjarjes ndersa disa prej detajeve jane mesuar paraprakisht por rreziku i mundshem per disa veprime te tjera ende mbetet i pa qarte ne Corovoden e ketyre diteve. Nje konflikt i shkaktuar se paku 1 dite me pare, ndersa nje tjeter shtetas u lendua seriozisht pas demtimit qe pesoi ne pjesen e pasme te kokes nga subjekti ne fjale degjeneroi ne nje konflikt te mundshem edhe per fqinjet. Nuk jepen detaje te hollesishme por besohet se prej disa oresh shtetasi kercenon per veprime te mundshme kriminale. Zera flasin per kercenime pasi ai eshte mbyllur ne ambjentin e shtepise se tij per perdorimin e nje hanxhari apo me tej te nje arme kallashnikov (kjo e fundit e paqarte nese eshte e vertetuar) ndersa rrezikon kjo situate te mbetet e ndere per oret ne vijim. Per disa ore forcat e rendit u raportua me heret se po monitorojne ne patrulla situaten, por nuk jepen detaje me shume.
©Corovoda On Line