BREAKING NEWS

The life of a child soldier in Congo

Aktiviteti do të zgjas 3 ditë - Tomorr Mountain Festival do të mbahet nga 16 - 18 shtator

Posted on Saturday, August 27, 2016 and filed under , , , , , . You can follow any responses to this entry through theRSS 2.0 . You can leave a response or trackback to this entry from your site

Për të dytin vit, rikthehet festa në malin e Tomorrit. Aktiviteti që do të mbaj emrin "Tomorr Monutain Festival" do të mbahet mes datave 16 - 18 shtator 2016. Organizatorët përmes rrjeteve sociale e parashohin më të madhe festën e këtij viti. "Tomorr Mountain Festival" është një aktivitet ndërkombëtar që zhvillohet në Malin e Tomorrit. Projekt synon promovimin e Malit të Tomorit dhe të sportove malore ku një ndër qëllimet kryesore është promovimi nëpërmjet një game të gjerë aktivitetesh nën një tjetër Dimension, atë turistik për shqiptarët dhe të huajt. Gjatë ditëve të mbajtjes së "Tomorr Mountain Festival" do të ketë disa nën aktivitete që do të zhvillohen në 3 ditë: si joga, paraglide, hiking, muzikë; shfaqje të filmave autor ( tematike garë; sporti etj... ) festë; sporte; muzikë; piknik; lojra; kamping; Dj; stane etj. Një pikë shumë e rëndësishme e këtij aktiviteti janë dy garat që do të zhvillohen në dy ditë: Cross Country dhe Downhill për të gjithë të apasionuarit e biçikletave të malit.
Corovoda Online

0 Responses for “ Aktiviteti do të zgjas 3 ditë - Tomorr Mountain Festival do të mbahet nga 16 - 18 shtator”

Leave a Reply

Recently Commented

Recent Entries

Photo Gallery

Footer Social